Läänemaa JK Haapsalu alustas sügisringi kindla 2:0 võiduga Kernu Kadaka üle

F: Oliver Tsupsman / Oliveri pildistused

Eesti jalgpalli meistrivõistluste III liiga lääne tsoon sai neljapäeval, 28. juulil jätku, kui XII vooru avakohtumises võõrustas JK Kernu Kadakas Läänemaa JK Haapsalut. Enne kohtumist asus Kernu seitsmendal ning Läänemaa kolmandal tabelireal kaheteist meeskonna konkurentsis.

Läänemaa sõitis mängule mõne üksiku puudujaga, kuid sellest hoolimata saadi kokku soliidne koosseis. Lisaks tegi oma debüüdi 24-aastane ründaja Georgi Ivanov, kes siirdus Tartu JK Tammekast Läänemaale.

Mänguohjad võttis varakult kätte Läänemaa, kes mitmel korral Kernu väravavahilt häid tõrjeid välja meelitas. Selline mängupilt iseloomustas tervet kohtumist.

Pärast ühte tsenderdust, mis Kernu värava latti tabas ning mitmeid häid tõrjeid jõudsid läänlased lõpuks avaväravani. Seni väga soliidset mängu näidanud Kernu puurilukk pillas äärelt tulnud tsenderduse ning esimesena oli jaol debütant Georgi Ivanov, kes palli tühja väravasse lõi – 0:1 Läänemaa JK Haapsalule.

Vaheajale mindi sama mängupildiga ning seisul 0:1.

Teisel poolajal sai ka esimesed tõrjed teha Läänemaa väravavaht Hendrik Siht, kui kahel korral Kernu mängijate pealelöögid tõrjuma pidi. Kernu väljakupoolel aga toimis kõik sarnaselt esimesele poolajale.

Teise poolaja keskel sai keskväljalt vabalt palliga liikuda keskkaitsja Bert Rotberg, kes leidis paremalt äärelt Georgi Ivanovi. Rotberg jätkas jooksu Kernu karistusalasse, kuhu sai Ivanovilt täpse tsenderduse pea peale. Palli järgmiseks sihtkohaks oli Kernu värav – 0:2 Läänemaa JK Haapsalule. Sellise seisuga kohtumine ka lõppes.

Liigatabelis kumbki meeskond hetkel veel ei tõusnud ega langenud. Läänemaa jätkab 28 punktiga Nõmme duubli ja Raplamaa taga, kellel mõlemal on 30 punkti ning üks kohtumine vähem peetud. Kernul on võimalik langeda koguni üheksandale kohale, juhul kui Pakri ja Zenit mõlemad võidavad oma pidamata kohtumised.

Läänemaa JK Haapsalu mängis koosseisus: Hendrik Siht, Karel Saarkopli, Jako Kariste, Bert Rotberg, Rivo Reinsalu, Leonid Bragin, Kristo Enn, Talis Tamm, Aare Avila, Martin Salf, Georgi Ivanov. Vahetusest sekkus mängu Artur Matto.

Läänemaa JK Haapsalu järgmine mäng toimub juba tuleval teisipäeval, 2. augustil, kui sõidetakse külla Premium Liiga klubi Tartu JK Tammekale, kellega Evald Tipneri karikasarja 1/32 finaalis mõõtu võetakse. Kohtumine algab kell 19 Tartu Tamme staadionil.