Haapsalus peetakse 12. augustil festivali Lapsepõlvemaa(gia)

12. augustil peetakse Haapsalu vanalinnas festivali Lapsepõlvemaa(gia), mis on lastele, nende vanematele ja vanavanematele mõeldud tore ja seiklusterohke päev.

Festival pakub lastele õpetlikke ja lõbusaid tegevusi õues, eemal arvuti- ja teleekraanidest, teatas Lääne-Eesti Turism.

Lastele antakse festivalil edasi praktilisi oskusi – Kaitseliit õpetab ehitama onni, millega ellu jääda ka metsas, Haapsalu kutsehariduskeskus juhendab päris müüriladumist. Värvitakse päris maja päris värvidega ja Silma Õpikoda avab pop-up laboratooriumi mikroskoopidega putukate ja lillede vaatlemiseks. 

Kultuuriprogrammi raames astuvad üles Läänemaa ja Haapsalu noored tantsijad, muusikud, lauljad ja näitlejad. Kohal on ka külalisesinejad ja päev lõpeb kärtsu ja mürtsuga, mis peaks meelitama ka neid, kes end enam väga lapseks ei nimetagi. Toimub laste moedemm, ehitatakse-maalitakse installatsiooni Valgest Daamist, toimub laste valmistatud käsitöö laat, eesti lastekirjanduse seiklusmäng, näitus Sipsiku ümbermaailmareisist jne.

Lapsepõlvemaa(gia) on kodune ja kogukonnakeskne lastele suunatud kultuurifestival, mis aitab kujundada perepärimusväärtusi, toob kokku põlvkondi ja on põnev ka Haapsalu külalistele.

Screen Shot 2016-07-25 at 6.57.25

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.