Münchenis üheksa inimest surmanud 18-aastane tulistaja tappis end

Politsei Müncheni rünnakupaigas. F: kuvatõmmis videost.
Politsei Müncheni rünnakupaigas. F: kuvatõmmis videost.

Eile Münchenis üheksa inimest surnuks tulistanud mees tegi pärast rünnakut enesetapu. Võimalik, et tegu oli üksikründajaga ja rohkem ründajaid polnud, vahendas CNN. Eri allikate teatel on viga saanud 16-21 inimest.

Politsei otsis ründajaid, arvates, et neid võib olla kolm, ja leidis mehe, kes oli Olümpia ostukeskuse ligidal tänaval teinud enesetapu, ütles politseiülem Hubertus Andrae.

Turvakaamerate videode ning pealtnägijate tunnistuste põhjal järeldas politsei, et ründajaid oli üks. Selleks oli 18-aastane Iraani juurtega sakslane, kes oli Münchenis elanud vähemalt kaks aastat. Politseile ta tuttav ei olnud ja tema motiivid pole teada. Ükski terrorigrupp pole rünnaku eest vastutust võtnud.

Rünnakus sai surma mitu last. Tulistamine algas McDonald’si söögikohas Olümpia ostukeskuse vastas reedel kohaliku aja järgi kl 17.50. Tulistati ka ostukeskuse sees.

Tulistaja tegutses ilmselt üksi ja tegemist oli depresiooniravil viibinud inimese “hullunud tulistamisega”, vahendas ERRi uudisteportaal Saksa võimude tänast teadet.

Politsei on läbi otsinud kahtlusaluse korteri ning kuulanud üle tema sõbrad ja pereliikmed. Kahtlusalusel ei olnud kuriteoregistrit, samuti ei ole tuvastatud, et tal olnuks sidemeid mõne äärmusrühmitusega. Tulistaja oli sündinud ja kasvanud Münchenis.


Sel nädalal ründas Daeshist inspireeritud nooruk Saksamaal rongis noaga kaasreisijaid. Politsei laskis nooruki maha.

Kaheksa päeva varem sai Prantsusmaal Nice’is surma 84, kui terrorist sõitis veokiga rahva sisse.

 

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.