USAs jätkuvad protestid, viis politseinikku tapnud mehe kodust leiti pommivalmistamise materjali

Pärast neljapäevast juhtumit, milles snaiper tappis viis politseinikku, jätkusid nii Dallases kui ka mujal USAs protestid varasemate politseirünnakute vastu.

Phoenixi politsei kasutas protestijate vastu pipralaenguid. Need on erirelvadest tulistatavad laengud, mis purunedes ärritavad inimeste hingamisteid ja silmi – samalaadselt mõjub pipragaas.

Politseinikud protestide käigus viga ei saanud, kuigi meeleavaldajate visatud kivid tabasid nende kiivreid ja kaitseülikondi. Meeleavaldajaist sai viga kuus, ilmselt seoses pipralaengutega.

Kõikjal USAs valgustati hooned siniseks, et nii mälestada viit tapetud politseinikku.

Dallases politseinikke tulistanud ja tulevahetuses surma saanud 25-aastase Micah Johnsoni kodust leiti relvi, laskemoona, pommivalmistamise materjali ja rünnakuplaan. Mustanahaline mees oli Afganistani sõja veteran.

Politsei teatel oli ta ilmselt ainus rünnaku korraldaja. “Usume, et linn on nüüd turvaline,” lausus linnapea Mike Rawlings.

Politsei tappis Johnsoni lõhkeainega, mis saadeti robotiga tema varjumispaika. Enne anti mehele võimalus alla anda, kuid Johnson loobus sellest.

Dallase protestid algasid nädal pärast seda, kui politsei oli tapnud kaks mustanahalist. Minnesotas sai surma Philando Castile ja Louisianas Alton Sterling.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.