Suurenenud aktsiis on vähendanud oluliselt alkoholimüüki

Alkoholitootjate ja maaletoojate liidu tegevjuhi Nele Peili andmetel on paljudel Lõuna-Eesti väikepoodidel piirikaubanduse tõttu müük vähenenud kaks ja mõnel isegi kolm korda, kirjutab Eesti Päevaleht.

Peili sõnul tuleb 70% ühe Valgamaa väikepoe tulust just alkoholimüügist, mis omakorda mõjutab ka sealseid väikse juurdehindlusega tarbekaupu.

Kuna kange alkoholi hinnast moodustab aktsiis ja käibemaks määrava osa, jääb hulk raha saamata ka Eesti riigil. Kuna kange alkoholi hinnast moodustab aktsiis ja käibemaks määrava osa, jääb hulk raha saamata ka Eesti riigil.

Alkoholitootjate ja maaletoojate liidu sõnul osteti mais 10% Eestis tarbitud kanget alkoholi Lätist. Juuni kohta terviklikke andmeid veel pole, kuid liidu tegevjuhi Peili sõnul on see protsent olemasolevate arvude kohaselt kahekordistunud. Nende arvutuste järgi küündib 20% puhul riigile tekkinud maksukahju 15–20 miljoni euroni.

Loe pikemalt Eesti Päevalehest.

One Response to "Suurenenud aktsiis on vähendanud oluliselt alkoholimüüki"

  1. Uskmatu+Toomas   9. juuli 2016 at 08:08

    Kas tõesti väikepoode peavad üleval alkohoolikud ? Siis on selge miks riigi alkoholipollitika on nii hambutu-tõstame aga aktsiise,see ei ole lahendus.
    Kui võtaks eeskuju Euroopa riikidest,või siis Põhjamaadest kelle hulka tahame jõuda aga alkoholitootjate lobi st.rahalised süstid erakondadele ja nende üksikliikmetele ……. !

    Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.