Läänemaa sõbrad arutlesid riigireformi teemadel

Eile kogunes maavanema kutsel Lääne maavalitsuses Läänemaa sõprade klubi. Tegemist on Läänemaalt pärit või Läänemaal tegutsevate ettevõtjate, avaliku elu tegelaste ja poliitikute kokkusaamisega, kus räägitakse maakonna arengust, tulevikust, plaanidest.

Seekordseteks teemadeks olid käimasolev haldus- ja riigireform. Arutleti, millised need protsessid on ja millised on nende võimalikud tagajärjed Läänemaale.

Maavanem Neeme Suure sõnul määravad need protsessid Läänemaa käekäiku väga pika aja jooksul. Ta tutvustas paarikümnele kohaletulnule reformide hetkeseisu ning võimalikke valikuid.

Elavat arutelu ja vaidlusi tekitas regioonide tasandi moodustamine. Kokkutulnutel oli eri arvamusi selle kohta, milline oleks Läänemaa jaoks parim lahendus.

Ehkki riigireformi üks eesmärk on tuua riik inimestele lähemale, väljendasid kohalolijad kahtlusi, et reaalses elus võib tulemus osutuda vastupidiseks.

Enam kui kaks tundi kestnud kokkusaamise lõpus leiti, et teema on ülioluline ning arutelud peavad jätkuma. Juba lähiajal on plaanis tulla uuesti kokku ning kaasata siis ka kohalike omavalitsuste ja volikogude esindajad.

Liivi Ollino
Lääne maavalitsuse avalike suhete peaspetsialist

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.