Uuest õppeaastast on kutsehariduskeskuses majutusteeninduse eriala spaa- ja iluteeninduse suunaga

Alates sellest õppeaastast on võimalik esimest korda Haapsalu kutsehariduskeskuses õppida majutusteeninduse erialal, mille suunaks on spaa- ja iluteenindus.

Lisaks senisele õpitakse nüüd ka klassikalist massaaži, käte ning jalgade hoolitsusi, tutvutakse looduskosmeetikamaailmaga ja praktiseeritakse küünte kaunistamist. Õpitakse hoolt kandma juuste hea tervise eest ning seadma nii igapäeva kui ka pidulikke soenguid.

Muidugi õpitakse selgeks ka endiselt kelneri- ja hotellivastuvõtu töö. Seega on kooli lõpetamisel võimalik sooritada nii hotelliteenindaja kui ka kelneri 4 taseme kutseeksamid.

Majutusteeninduse eriala õppijad praktiseerivad parimates hotellides ja restoranides Eestis ning paljudel avaneb õpingute käigus võimalus praktiseerida välimaal nagu näiteks Itaalias, Slovakkias, Maltal või Portugalis. Seniste praktikate kogemustega on võimalik tutvuda SIIN.

Pärast õpinguid saab töötada majutusasutustes ja restoranides. Võimalus on jätkata õpinguid järgmisel tasemel eri turismi-, toitlustuse- ja hotellimajandusega seotud erialadel nii Eesti kui ka välismaa ülikoolides.

Turismivaldkond on alati muutuses ja põnev. Üle maailma muutuvad inimeste reisieelistused ja pakutavad turismiteenused. Avatakse üha uusi ja atraktiivsemaid hotelle, söögikohti ja pakutakse puhkuseveetmise viise. Samas hoitakse alles ka seda head, vana ja traditsioonilist, mis reisiselli alati meeliskohta tagasi tõmbab. Seda võlukunsti oskavad vaid oma tööd päriselt armastavad inimesed.

Alahinnata ei saa õpingute ja ettevõtetes praktika käigus saadavaid väärtuslikke tööoskusi, mis annavad selge eelise konkureerides jätkuõpingutele turismi-, toitlustuse- ja hotellierialadele eri ülikoolides. Olemasolevad tööoskused aitavad tulevikus õpitavat kergemini seostada töömaailmaga ja nii leiab õpitu ka rakendust.

Sageli pakutase õpilastele töökohta pärast praktikat samasse ettevõttesse. Seepärast on oluline õppijana valida endale just selline praktikaettevõte, kus võiks olla ka sinu unistuste töökoht. Õpingutejärgselt ettevõttesse tööle asudes on endisel õpilasel head võimalused edasiseks ametialaseks arenguks ning kindel stardipositsioon õpingute jätkamiseks just endale meeldima hakanud ametit silmas pidades.

Majutusteeninduse eriala lõpetanud vilistlased toovad oma erialavaliku kiituseks ka selle, et turismi-, hotelli- ja toitlustuserialadel töötades on nad alati rõõmsate inimeste keskel, kes tulevad nende juurde puhkama, tähistama elu tähtsündmusi või lihtsalt nautima head toitu. Nii saad ka Sina majutusteenindaja eriala valides üsna varsti osa sellest pidulikkusest, klientide rõõmust ning põnevast-kirevast turismimaalimast.

Täpsemalt saab eriala vilistlaste arvamust näha siin:


Enna Kallasvee
Haapsalu kutsehariduskeskuse turismi-, toitlustuse- ja majutusteeninduse osakonnajuhataja

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.