Kiltsis kiirenduse karikasarjas tehti ilma kiuste häid sõite

F: Eve Vutt
F: Eve Vutt

Möödunud nädalavahetusel toimus Haapsalus Blåkläder EDRA Nationals 2016, mille raames sõideti Eesti meistrivõistluste I etapp ja Karikasarja II etapp kiirendusspordis. Kohale oli tulnud pea poolsada võistlejat.

Sõitjaid oli nii Eestist, Lätist ja Leedust kui ka Norrast ning Rootsist. Kuigi vihma tõttu tiitleid välja jagada ei saanud, jäädi võistlusega üldjoontes rahule ja autosportlastel õnnestus sõita rajal häid aegu.

Ajasõitude kõige kiirem oli Leedu võistleja Mindaugas Beniušis oma Toyota Supra roolis. “Mees sai ajaks 8,59 ning tippkiiruseks lausa suurepärased 262 kilomeetrit tunnis,” rõõmustas võistluse korraldaja Kaarel Oras, et pealtvaatajatele sellist vaatemängu pakuti.

Kui kellelgi ei õnnestunud võistlust kohapeale vaatama tulla, siis sai ta ilusatest sõitudest sellele vaatamata osa, sest esimest korda näidati kiirenendusvõistlust ka monteeritud otseülekandena ning seda kanti üle Delfi TV-s.

Suvi kestab ja nii ka kiirendusvõistluste hooaeg. Sel aastal on autospordifännidel vilisevaid rehve järgmisena võimalik näha 6. augustil Pärnu lennuväljal, kus toimub iga-aastane suurejooneline Speedest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.