Separatistide snaiper tappis eile Ukrainas maailmakuulsa ooperilaulja Wassyl Slipaki

Wassyl Slipak.
Wassyl Slipak.

Eile hommikul kell 6 paiku tappis separatistide snaiper Ukrainas Donbassis klassikalise muusika maailmas tuntud ooperilaulja Wassyl Slipaki, kes oli Prantsusmaal katkestanud oma senise eduka lauljakarjääri ja läinud kodumaad kaitsma.

Ukrainas sündinud Slipak oli Debaltseves vabatahtlikuna rahvuslaste organisatsiooni Parem Sektor pataljonis, teatas Euromaidanpress.com. Teda tabas kuul, kui ta kaitses Ukraina positsioone venemeelsete separatistide rünnaku eest.

“Wassyl suri snaiprikuulist, automaat käes,” ütles pataljoni komandör. Slipakist jäid maha vanemad ja vanem vend. Komandör ei osanud öelda, kas mehel oli ka lapsi, abikaasa või elukaaslane, sest Slipak oli üksuses olnud vaid nädala ja komandöri sõnul ei jõudnud nad lähemalt tuttavaks saada.

1994. aastal võitis Slipak Prantsusmaal rahvusvahelise konkursi grand prix‘. Ta oli siis 20-aastane ja õppis Lvivi konservatooriumis. 1996. aastal sõlmis ta lepingu Bastille’i ooperiteatriga.

Slipak sai 2011. aastal Armeli rahvusvahelisel ooperilauljate festivalil parima meeslaulja auhinna. Ta elas Prantsusmaal, kuid hoidis kodumaaga sidet. Kui 2013. aastal algasid Euromaidani protestid, ei saanud ta Ukrainasse naasta, sest oli sõlminud teatriga lepingu, kuid ta aitas meeleavaldusi korraldada Prantsusmaalt.

Seda toetust pidas ta aga väheseks ning pärast 19-aastast edukat karjääri Prantsusmaal läks ta hiljuti tagasi Ukrainasse ja ühines Parem Sektoriga.

Slipaki vend Orest ütles, et Wassyl maetakse tema kodulinna Lvivi.

Vaata videot Slipakist, kus ta räägib, miks ta vabatahtlikuna võitleb:

Slipaki etteaste Armeli festivalil 2011. aastal:

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.