Augustibluusil tehakse kummardus Slavka Kobrinile

Vjatšeslav Kobrin: F: www.discogs.com.
Vjatšeslav Kobrin: F: www.discogs.com.

5. ja 6. augustil Haapsalus toimuva festivali Augustibluus programm on hoogsalt täienenud ning lähipäevil jõuab festivali kodulehele ka täpne ajakava. Traditsiooniliselt kuuluvad festivali programmi ka kodumaised eriprojektid. Üks neist toob lavale hulga Eesti muusika suurkujusid, et avaldada austust tänavu lahkunud legendaarsele Ultima Thule asutajaliikmele Slavka Kobrinile.

Festivali programmijuhi Raul Ukareda sõnul oli Kobrin erakordselt andekas muusik ja kõigi Eesti bluuskitarristide suur eeskuju.

„Mina usun, et ilma Slavkata ei oleks kunagi sündinud just sellist Ultima Thulet ja kui poleks olnud Ultima Thulet või kui see oleks olnud kuidagi teistsugune, oleks kogu meie muusikalugu teistsugune. Kes teab, võib-olla poleks siis Augustibluusigi,” kirjeldas Ukareda Kobrini mõju Eesti muusikale. „Peale selle on Slavka kirjutanud palju surematuks saanud Ultima Thule hitte ja paljud ei teagi, et need on just tema sulest,” lisas ta.

Eriprojektis „Kummardus Slavka Kobrinile“ osalevad paljud Kobriniga eri aegadel koos mänginud muusikud nii Eestist kui ka mujalt maailmast. Teiste seas astub lavale USA bluusroki lipulaeva Rival Sonsi korduvalt maailma parimaks hääletatud trummar Michael Miley. Esitusele tuleb eranditult Slavka Kobrini looming.

Teine eriprojekt toob taaskord Eestisse kaheksa- ning üheksakümnendate Eesti jazzi ja souli suurkuju Sergei Manukjani.

„Kaheksa- ja üheksakümnendatel Eestis elanud ja ansambel Avicenna liidrina laineid löönud Manukjan kolis üheksakümnendate keskel Venemaale ja sai seal kohe (1994) parimaks jazzmuusikuks valitud. Tema karjäär on olnud muljetavaldav,“ rääkis Ukareda. „Õnneks on ta siinsete muusikute kaudu Eestiga kontakti hoidnud ja nüüd saab teda Augustibluusil bluusi laulmas näha,“ ütles Ukareda.

Sergei Manukjan astub lavale Villu Veski eestvõttel spetsiaalselt Augustibluusi jaoks loodava Eesti ja Venemaa muusikuid ühendava koosseisuga Sergei Manukjan Blues Project.

Haapsalu piiskopilinnuses toimuva festivali üheksal laval toimub kokku ligikaudu 30 kontserti ning lavale astub muusikuid üheksast riigist – esinejaid on USAst, Prantsusmaalt, Hispaaniast, Suurbritanniast, Venemaalt, Skandinaaviast ning Saksamaalt.

Kummagi päeva peaesinejad pärinevad bluusi sünnimaalt – esimese õhtu lõpetab noor naine, basskitarrist Nik West ning teisel õhtul astub viimasena lavale Californiast pärit kahe Grammy nominent ja mitmete auhindadega pärjatud laulja Earl Thomas.

Festivali passid on müügil Piletilevis ning juuni lõpuni maksab festivali pass 39 eurot. Lisainformatsiooni leiab kodulehelt www.augustibluus.ee.

One Response to "Augustibluusil tehakse kummardus Slavka Kobrinile"

  1. Uskmatu+Toomas   29. juuni 2016 at 15:58

    Kes tänavaasta rahvaste vaenlaseks tembeldatakse ?

    Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.