Hanilas süttis lõkkest maja, Taeblas ja Ristil süüdati jaanituli salaja enne õiget aega

Lõkkest süttinud maja Hanila vallas Esivere külas.
Lõkkest süttinud maja Hanila vallas Esivere külas.

Pühad möödusid Lääne päästekeskuse kuues maakonnas üsna rahulikult. Palju oli väljakutseid lõkete äärde, sest teatajad arvasid need ohtlikud olevat. Kiitus neile, kes reageerisid! Õnneks vastas enamik lõkkeid nõuetele ning olid järelevalve all, kuid oli ka neid, mis tuli kustutada. Aga oli ka neid tujurikkujaid, kes süütasid jaanipeoks ette valmistatud lõkked enne õiget pidu.

Kaks sündmust väärivad eraldi tähelepanu, sest on „head“ näited väga halvasti lõppeda võinud juhtumitest. Üks leidis aset Saaremaal, kus merele mindi paadiga lõbusõitu tegema, kuid päästeveste selga ei pandud. Teine sündmus oli Läänemaal, kus maja lähedusse tehtud lõke süütas maja. Täpsemalt saate lugeda allolevast hommikuinfost.

Läänemaa:

22. juunil kell 20.50 sai häirekeskus teate suurest lõkkest Lääne-Nigula vallas Taeblas. Sündmuskohal selgus, et keegi oli jaanituleks planeeritud lõkke süüdanud salaja. Päästjad kontrollisid lõket kuni see oli väikseks põlenud ning ohutu.

23. juunil kell 18.38 teatati häirekeskusele tulekahjust Hanila vallas Esivere külas. Teataja sõnul põles maja lahtise leegiga. Päästjate saabudes selgus, et suure leegiga põles suvilatüüpi hoone. Tulekahju kustutati kell 19.10. Põleng sai esialgsetel andmetel alguse lõkkest, mis oli tehtud vaid kahe meetri kaugusele hoonest.

23. juunil kell 21.21 sai häirekeskus teate omavoliliselt süüdatud ning järelevalveta lõkkest Lääne-Nigula vallas Ristil. Päästjad kustutasid lõkke.

24. juunil kell 2.07 teatati häirekeskusele, et Haapsalus Võnnu tänaval tuleb kahekordse maja teise korruse aknast tossu. Päästjad sisenesid korterisse ning seal kärssasid riided. Toast toodi välja ka inimene, kes anti üle kiirabile. Päästjad kustutasid põlengu ning ventileerisid ruumid.

Saaremaa:

23. juunil kell 17.45 sai häirekeskus teate õnnetusest merel Pihtla vallas Sutu külas. Teataja sõnul oli Sutu lahes paat ümber läinud ning inimesed olid vees. Päästjate sündmuskohale jõudes selgus, et kohalikud mehed olid kaatriga kannatanud veest välja toonud. Hädalistel olid päästevestid küll paadis, kuid seljas ei olnud neil sõidu ajal see kellelgi. Tuletame meelde, et päästevest on mõistlik panna selga enne sõitma minnes. Vees on päästevesti selga saamine väga keeruline ning kulutab liigselt energiat, mis peaks minema pigem enda vee peal hoidmiseks.

Raplamaa:

22. juunil kell 22.49 teatati häirekeskusele põlevast sõiduautost Rapla vallas Kuusikul. Päästjate saabudes oli tulekahju sõiduki omaniku poolt kustutatud.

Pärnumaa:

22. juunil kell 10.19 sai häirekeskus teate põlevast sõidukist Halinga vallas Sõõrike külas. Teatajas püüdis põlengut ise ka kustutada, kuid ei saanud autol akut maha. Päästjad kustutasid põlengu kell 10.50. Sõiduk hävines tules.

23. juunil kell 17.58 käisid päästjad abis liiklusõnnetusel Pärnus Ringi ning Nikolai tänavate ristmikul. Päästjad puhastasid sõidutee reostusest.

23. juunil kell 18.53 teatati häirekeskusele põlengust Sauga vallas Kilksama külas. Sündmuskohal selgus, et inimesed olid otsustanud jaanituld teha prügist, mis aasta jooksul kogutud. Päästjad hindasid lõkke suuruseks umbes 150 ruutmeetrit. Lõke ning selle ümbruses põlema süttinud kulu kustutati kell 19.49.

24. juunil kell 22.29 sai häirekeskus teate suurest lõkkest Pärnus Lille tänaval. Päästjad kustutasid lõkke kuna see oli liiga suur ning tagatud ei olnud tuleohutus.

26. juunil kell 12.50 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnus Suur-Jõe tänaval garaažis. Päästjad selgitasid sündmuskohal välja, et garaažis köeti nõuetele mittevastavat küttekeha, mille korsten koosnes erineva läbimõõduga ventilatsiooni- ja vihmaveetorudest, mistõttu suits ei väljunud korstna otsast vaid aknast. Korstnaks kasutatav toru läbis puitlaastplaati aknaava ees. Selgelt ohtlik tegevus, kütmine, keelati garaažiomanikul ära.

26. juunil kell 21.57 teatati häirekeskusele põlevast lõkkest Halinga vallas Pärnu-Jaagupis. Sündmuskohal selgus, et suitses korralikult kustutamata jaanitulease. Päästjad kustutasid selle ise.

Järvamaa:

25. juunil kell 19 sai häirekeskus teate põlengust Albu vallas Peedu külas. Teataja sõnul põles ruumis asuv suitsuahi. Sündmuskohal selgus, et põlengule olid omanikud ise piiri peale saanud. Põlenud oli suitsuahjus olnud lina ning kuumus oli süüdanud ka hoone siseseina.

Lääne-Eesti pommigrupp:

24. juunil käisid Lääne-Eesti pommigrupi demineerijad Saaremaal, Salme vallas Suurna külas, kus oli heinamaalt metallidetektorit kasutades leitud vene päritolu mürsk koos paiskelaenguga. Kuna leiukoht hävitamiseks ei sobinud, siis hävitati see hävituskohas. Pilt leiust manuses.

Samal päeval käisid Lääne-Eesti pommigrupi demineerijad veel ka Salme vallas Järve külas, kus oli metsast leitud kolm vene päritolu miinipildujamiini. Leiukoht hävitamiseks ei sobinud ja miinid hävitati hävituskohas.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.