Brittide otsuse mõju: Londonist kaob umbes 40 000 rahandusega seotud töökohta

London. F: Pixabay.com
London. F: Pixabay.com

Brexiti järel ei ole lahkumas mitte ainult Suurbritannia, kirjutab Fortune. Paljud suured kompaniid, eriti pangad, hakkavad oma töötajaid Londonist välja tõmbama. London on olnud Euroopa majanduspealinn ja nüüd võib seal vähemaks jääda umbes 40 000 töökohta.

Suurimad väljarändajad on ilmselt suured USA pangad. Goldman Sachs toetas brittide euroliitu jäämise kampaaniat 500 000 dollariga – pangal on Londonis 6000 töötajat. Praegu pole teada, kui paljud neist mujale riiki kolitakse.

Morgan Stanley teatas eelmisel nädalal, et nemad viivad Londonist mujale 1000 töötajat, kui britid hääletavad Brexiti poolt. JPMorgani teatel lahkub Londonist samuti u 1000 töötajat.

Deutsche Bankil on Londonis 12 000 töötajat. Panga tegevjuht John Cryan, kes on sünnilt britt, ütles, et see (referendum) oli Euroopale halb päev ja suur osa töötajaist viiakse Londonist mujale tööle.

Isegi briti pangad plaanivad Suurbritanniast töötajate ümberkolimist. HSBC teatas, et töökohti vähendatakse seal umbes 1000 võrra.

Keefe, Bruyette & Woodsi pangandusanalüütikud ütlesid, et suured USA pangad võivad mujale kolida umbes 7200 Londoni töötajat.

Kindlustusfirma Lloyds märkis aga, et Londonist võib kaduda lausa 34 000 kindlustuse alal töötava inimese ametikohta.

PriceWaterhouseCoopers on ennustanud, et Brexiti tõttu jääb 2020. aastaks Londonis vähemaks 70 000-100 000 rahandusega seotud töökohta.

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.