Fotod: Lihulas Aleksander Kreegi mälestusvõistlustel tõugati staadionirekordid

Lihulas peetud III Aleksander Kreegi mälestusvõistlustel kuulitõukes näidati suurepäraseid tulemusi. Kõrgetasemelise meeste võistluse kõrval osalesid esimest korda naised. Tõugati nii staadioni- kui ka isiklikke rekordeid.

Võistlema tuli seitse tublit naissportlast, neist noorimad 14- ja 16-aastased Lihula gümnaasiumi sporditüdrukud.

Naiste võistlus oli meeldiv segu kindlast võistluse favoriidist, Eesti ühest hetke parimast naiskuulitõukajast Madli Rahuvarmist, terve elu eri spordialasid harrastanud staažikatest tegijatest Maarja Jõeveest ja Janne-Ly Siimonist, kuni kooliõpilasteni, alles sel aastal kuulitõuke avastanud Gertu Küttmanni ja Eliise Lepani välja.

Favoriit Madli Rahuvarm võttis kindlalt oma, tõugates kolmandas voorus võidutulemuseks 12.36. Tulemus on ka Lihula gümnaasiumi staadioni uus rekord.

Teise koha sai 14-aastane Gertu Küttmann, kelle 8.56 on neiu uus isiklik rekord. Gertu on muide väga tubli jalgpallur. Ta on Eesti Koolispordi Liidu meister ning saavutanud oma koduklubi Lõuna-Läänemaa JK koosseisus Eesti noorte meistrivõistlustel 5. koha.

“Kartsin ikka väga täna võistelda,” ütles Küttmann. “Naiste võistlus ja kõik vanemad. Publik samuti segas, aga eks harjun.”

Vaid kahe sentimeetriga jäi Küttmannist maha ja saavutas kolmanda koha Lihula muuseumi juhataja, Kullamaalt pärit ja kunagi heal tasemel võrkpalli mänginud Maarja Jõevee – tulemus 8.54.

Heitlus 2.-4. kohani oli põnev, sportlased olid seal vaid 28 sentimeetri sees. Ka kõik teised olid tublid.

Kõiki autasustati karikate ja auhindadega. Eriauhind, Narma LV vaip kuulus aga kõige nooremale kuulitõukajale, kelleks on 14-aastane Gertu Küttmann.

Vahepeal viskasid lapsed palli. Parimad olid Claudia Järve, Tambet Järve ja Arti Viispert.

SAM_1213
F: Enn Kerge.

Naiste kuulitõuge:

1. Madli Rahuvarm SK Haapsalu 12.36
2. Gertu Küttmann Lihula 8.56
3. Maarja Jõevee Lihula 8.54
4. Janne-Ly Siimon Lihula 8.38
5. Kerli Neljas SK Haapsalu 7.42
6. Lydia Kurus SK Haapsalu 6.86
7. Eliise Lepp Lihula 5.87

Karl Koha kaitses esikohta ja uuendas taas staadioni rekordit

Ülimalt meeldiv, et meeste võistlustel olid taas kohal paljud meie vabariigi kuulitõukajate koorekihist. Südamlik hetk saabus, kui koos sportlastega jõudis staadionile koos perekonnaga ka Aleksander Kreegi õetütar Elvi Jürgens. Sportlased ja publik tervitasid prouat pika aplausiga.

Kuulitõukajatega tegeles aga soojendusel Eesti Kergejõustiku Liidu tõugete ja heidete vanemtreener Ants Kiisa, kelle enda rekord pärineb Atlanta olümpia aastast 1996 ja on nii hea kui 19.39.

Juba soojendusel tehtud katsed olid paljulubavad. Karl Koha: “Ma tõukan täna uue staadioni rekordi. Luban seda.” Vaat sellise lubadusega algasid III Aleksander Kreegi mälestusvõistlused.

Võistlusel haaraski favoriit Karl Koha kohe ohjad, tõugates teises voorus uueks staadionirekordiks 17.12 ja parandades kahe sentimeetriga oma eelmise aasta võidutulemust.

Raido Kalbach tõukas 15.99 ja Fred Vali 15.84. Palju ei jäänud maha eelmisel aastal just Lihulas isikliku rekordi tõuganud Ats Kiisa, kes kolme vooru järel paiknes 15.65-ga neljandal kohal.

Pärast regrupeeringut hakkasid mehed hoogu minema. Kogu võistluse ajal publikult, ennast ärgitades ja lisaks veel staadioniäärsetelt kuuskedelt seljaga energiat võttes tegi Fred Vali neljandas voorus oma päeva parima – 16.50. Samuti tegi enese parima Rivo Tamm – 14.97.

Raido Kalbach, kes oli terve võistluse tõuganud hämmastava stabiilusega – kuuest katsest läks mõõtmisele viis ja kõik tõuked olid 52 sentimeetri sees –, sai viimases voorus parima tulemuse 16.02.

Viimane sõna jäi aga Karl Kohale. Peakohtunik Rein Aule kuulutas tulemuseks 17.23 – see oli talt võistluste jooksul juba teine Lihula gümnaasiumi rekordi parandus.

Võistlus oli lõppenud, mehed lõid patsi ja rahvas aplodeeris. Narma LV eriauhinna vaiba võitis Christian Kalme, kelle tulemus 13.10 oli kõige lähemale Aleksander Kreegi rekordile 16.40, kui lahutada tulemusest neli meetrit – just selline oli tingimus.

F: Enn Kerge
F: Enn Kerge

Meeste kuulitõuge:

1. Karl Koha Audentes 17.23
2 Fred Vali Haapsalu KJK 16.50
3. Raido Kalbach Tallinna SS Kalev 16.02
4. Ats Kiisa Audentes 15.65
5. Rivo Tamm Kose 2000 14.97
6. Christian Kalme TÜ ASK 13.10
7. Marko Ulla Haapsalu KJK 10.30

Suur töö

Sellise kaliibriga võistluse toomine Lihulasse oli suur töö ja nõudis pingutust ning pühendumust kõikidelt abilistelt. Oleme saanud hakkama ja tahame juba järgmisel aastal võistlusele uue ala juurde tuua. Eriti on uue mõte taga võistluste peakohtunik Rein Aule. Uueks alaks võiks olla kettaheide. Pingutame, analüüsime, ikka selleks, et Lihulasse kvaliteetne spordivõistlus tuua.

Korraldaja Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi tänab kõiki abilisi:  Paavo Veermäe, Maarja Jõevee, Katrin Lehtpuu, Rein Aule, Väino Põld, Enn Kerge, Haapsalu Linna Spordibaasid, Riive OY, Auninnapood OÜ, Taebla Auto, Lihula gümnaasium, Spordiliit Läänela.

Jaanus Getreu

F: Enn Kerge
F: Enn Kerge

SAM_1234

F: Enn Kerge
F: Enn Kerge

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.