Fotod: Haapsalu lapsed osalesid skulptor Tauno Kangro meistriklassis

Täna kihas rõõmsalt Laitse Grantiitvilla, kui SEB Heategevusfondi eestvedamisel sõitsid külla 100 turva- ja asenduskodudes peatuvat last üle Eesti, et osa saada innustavast skulptuuri töötoast skulptor Tauno Kangro juhendamisel.

Sündmusele olid osalejad sõitnud kohale Eestimaa eri piirkondadest: Haapsalust, Tartust ja Tartumaalt, Tallinnast, Jõgevamaalt, Pärnust, Viljandimaalt, Ida-Virumaalt, Harjumaalt jm.

Töötoa eel oli lastel võimalus osa saada elamusterohkest ringkäigust kunstniku tööruumidesse ning ammutada inspiratsiooni tehtud töödest. Lapsed osalesid modelleerimise meistriklassis, kus olid kaasatud kostümeeritud modellid, et jäädvustada inimest just nii, nagu teevad seda igapäevaselt kunstnikud ise.

Skulptor Tauno Kangro hindas noorte kolleegide poolt tehtud töid individuaalselt ning innustades tõi välja iga lapse poolt tehtud töö tugevused ja eripära: “Kõik lapsed on andekad – nad on andekamad kui me seda üldse arvate oskame. Igale lapsele tuleb anda võimalus oma anne üles leida!”

SEB Heategevusfond tegevjuht Triin Lumi laiendas toimunud töötoa eesmärki: “Tähtis on anda institutsioonis kasvavatele lastele võimalus kogeda ning motiveerida ja innustada neid erinevate elukutsete maagiast, et suureks kasvades oleks lihtsam leida “oma tee”. Kohtumine erinevate erialade esindajatega annab lastele enesekindlust ning on neile innustuseks leida omale hobi – mõte, millele pühenduda.”

Triin Lumi

MTÜ SEB Heategevusfondi tegevjuht

01Tauno Kangro 02Tauno Kangro 03Tauno Kangro 04Tauno Kangro 05Tauno Kangro

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.