Läänemaa jaanipidude kava – üks pidu uhkem kui teine

Läänemaa valdade jaanituledel leiab nii kohalikke pillimeeste etteasteid kui ka kuulsad esinejaid. Mõnes vallas on peo korraldamine väga suurelt ette võetud.

18. juunil Taebla jaanituli

Algus kl 19. Peaesineja on Renate. Tantsumuusikat mängib ansambel Svips. Õhtut juhib Margus Abel. Põnevad seltskonnamängud nii lastele kui ka täiskasvanutele. Mängud lastele alates kell 19.30. Pidu on tasuta.

22. juunil Veskiviigi sadamas Haapsalu linna jaanituli

Väljas sadamaplatsil toimub suurem üritus ja ka suuremat sorti toitlustamine / joogi kallamine. Majas sees pakub Jahta Resto lühendatud menüüd lisaks välitoitlustamisele, et kõik külalised saaksid kõhud täis.

22. juunil jaanik Lihula linnusemäel

Algus kl 21. Esinevad rahvatantsurühmad Midli-Madli ning Tantsulust 60+, vahepalasid mängivad akordionistid.
Tantsuks mängib ansambel Onud. Pilet 3 eurot.

22. juunil Vatla jaanipidu

Algus kl 21. Esineb vokaalansambel Nõianeitsid. Tantuks Rein Kontson ja Anneli  Ott (Päris Anny). Söök-jook kohapeal. Üritus on tasuta.

22. juunil Üdruma jaanituli

Algab kl 19 Üdruma seltsimaja juures. Mängud lastele, esineb naisansambel, tantsuks ansambel Ämmad. Rahvusilkud seltskonnatantsud, laulud. Jaanile sobilikud söögid-joogid (lauake, kata end). Oodatud rahvariietes või rahvuslikes riietes osalejad.

22. juunil Ridala valla jaanituli

Jaanituli on Altmõisa külalistemaja juures. Õhtu jooksul on tegevusi ja lõbustusi nii väikestele kui ka suurtele. Jaaniõhtu algab kl 20 väikese eeskavaga. Kl 21 esimene tantsukeerutus ansamblilt Smile, kell 22 süüdatakse jaanituli. Head süüa ja juua saab kohapealt. Kohalik esineja, tantsija, laulja, mustkunstnik, pillimees, anna endast märku – oled oodatud üles astuma! Pidu on tasuta ja seda toetab Ridala vald ning korraldab JCAltmõisa Selts. 

22. juunil Linnamäe jaanituli

Algab kl 20. Mängud suurtele ja väikestele, söök ja jook, suhkruvatt. Mängib ansambel Lahus. Õhtu lõpetab DJ Cozzo.

22. juunil Noarootsi valla jaanituli ja rahvatriatlon

Noarootsi valla III rahvatriatlon:
Kl 16.30 lastedistantsid (ratas, jooks, kõik vanused)
Kl 17 individuaalne ja meeskondlik start
Kl 19 rahvatriatloni viguretapp – meeskondlik, parimale kostüümile auhind

Jaanimängud ja -võistlused:
Kl 17–22 batuudiga lasteala
Kl 19.30 esinevad Nuckö Folkdans, Risti rahvatantsurühm, Heide Tõmme, Noarootsi Külateater, õhtut juhib Eero Reinu.
Kl 20.30–02 ansambel Iiukala. 
21.30 triatloni autasustamine, jaanitule süütamine. 

Üritus on tasuta. Töötavad söögi- ja joogikohad (müügikohtade broneerimine tiiu.tulvik@gmail.com, tel 472 4356).
Buss küladest ettetellimisel (kuni 17.06 tel 472 4356). Buss liinil Pürksi-Österby kell 18.45; Österby-Pürksi (ja küladesse) kell 23. 
Triatloni võistlusjuhend ja finiš Österbys, eelregistreerimine 20. juunini ylle.berg@mail.ee. Triatloni kogupikkus 9,6 km – ratas. 7,6 km, jooks 1,5 km ja veetakistusrada 0,5 km. 

22. juunil jaaniõhtu Kinksi külaplatsil

Kinksi küla platsil kl 19.30. Põnevad tegevused lastele ja täiskasvanutele. Viimane lustisõit aastaid lastele rõõmuks olnud rongiga. Tantsuks rockbänd R.E.A.D. Avatud puhvet. Üritus on tasuta.

23. juunil jaanituli Vanamõisa pargis

Algus kl 19. Toimuvad võistlusmängud lastele ja täiskasvanutele. Tantsuks mängib Raivo ja Meelise punt. Toitlustus pakub OÜ Efendi. Üritusele on oodatud nii noored kui ka vanad ning sissepääs on prii.

23. juunil Hanila valla jaaniõhtu Ridasel

Kl 19.30 programm lastele: mängud, näomaalingud, mulli-show… Kl 20.30 Segarahvatantsurühm Tuuletallajad. Tantsumuusikat mängib ansambel Re-in ning parimaid jaanihitte valib DJ Cozzo. Toitlustust pakub Kelmar Catering: lastele hamburger ja kõrrejook tasuta. Jaanipidu on kõigile tasuta ning lõke süttib 22.

23. juunil Variku jaanituli

Algus 19. Mängud väikestele ja suurtele. Õnneloos. Avatud seiklusrada. Söök ja jook Haveedia OÜ. Lõkke süütamine 21.30. Esineb ansambel Parvepoisid. Bänd alustab pärast lõkke süütamist. Enne ja pärast bändi lõbustab DJ ÄSS TERVO. Sissepääs kohapeal 5 €. 12-aastased ja nooremad tasuta.

23. juunil Palivere jaanituli

Kuliste aasal algusega kell 18. Traditsioonilised võistlused ja mängud. Tegevusi lastele. Muusikat teeb Omad Poisid. Toitlustab Maiu OÜ.

23. juunil Martna valla jaanituli:

Jaanituli on Rõudes. Lastemängud külamaja sisehoovis kl 17. Rõude rammumees kl 19.30. Tantsuks mängib M&J. Puhvet. Üritus on tasuta.

23. juunil Kullamaa võidupüha ja jaanituli

Kl 21 võidutule saabumine Kullama Vabadussamba jalamile. Tseremoonia ja pidupäevakõned. Valla kaunimate kodude tunnustamine. Mängib Kullamaa Muusika Seltsi Sõprade Orkester.

Kl 21 jaaniõhtu Kullamaa Rohumäel. Üles astuvad Kullamaa keskkooli noored tantsijad, rahvatantsuansambel, Kullamaa Kullakesed, rahvamuusik, viiuli- ja lõõtsamees Enrik Visla. Sõnakunstnik ja õhtujuht, näitleja Arlet Palmiste. Söögi-joogid VirxGrill & Gatering. Tantsumuusika ansamblilt Meelis-Band.

23. juunli jaaniõhtu Kuijõe külaplatsil

Algus kell 19.

23. juunil Vormsi valla jaaniõhtu

Hullo kiigeplats kell 20.

24. juunil Piirsalu jaanituli

Kell 20 Piirsalu pargis. Kava: lipulaul ja lipu heiskamine, koolilõpetajate õnnitlemine, segakoor Piiritu, segarahavatantsurühm Heide Tõmme.

Kl 21 mängud suurtele ja väikestele. Kl 21.30 võidutule toomine. Kl 22 lõkke süütamine. Ansambel Terminaator. DJ Felix. Lastele ponisõit. Toitlustus Maiu OÜ. Pilet 10€, lapsed kuni 16 aastat tasuta. Piletiostjate vahel õnneloos. 

24. juunil Dirhami sadama jaanituli

Kell 14-15.30 on kolmeliikmelistel meeskondadel end tasuta võimalik registreerida kiiraerutamisvõistlusele. Korraldajate poolt paadid, aerud, päästevestid, distants ja parimatele karastavad auhinnad; teie poolt võistkonnad! Võistlused kestavad 15.30-17.30, reegleid tutvustatakse kohapeal.

Kell 15.30 on lastel võimalik tundma õppida rannal kasvavaid taimi ja liival lebavaid karpe taimetarga juhendamisel. Samaaegselt saavad nad koguda taskusse lutsukive, sest juba kell 16.30 toimub lastele lutsukivi viskamise võistlus. Tasub tähele panna, et võistluseks vajaminevad 3 lutsukivi peab iga väike võistleja ise rannalt otsima. Eelnev harjutamine tuleb kindlasti kasuks, võistluse ajal läheb kolmest sooritusest kirja parim tulemus. 

Kell 18 autasustatakse tublimaid aerutajaid ja väiksed lutsukiviviskajadki saavad väljateenitud auhinnajupikesed. Samal ajal hakkavad kokad suvekohviku terrassil pakkuma küpsetatud lambaid, Gotlandi stiilis lõkke peal grillituid. Sinna juurde kastmeid, salateid ja muud head-paremat. Avatud on baar, saab kohvi ja kooki. 

Kella 19 paiku astub randa püstitatud laval üles Silver Sepp, nuumates meie kõrvu ja tantsujalgu kesksuve-psühhedeelsete, vanade eestlaste unenäomaailmsete rütmidega. Kui Silver puhkab, süüdatakse lõke ja vaadatakse üheskoos, kuidas Osmussaar päikese ära sööb. Seda muidugi juhul, kui on mitteklassikaline jaanipäev, ilma vihma ja külmata. Pärast mängib Silver edasi.  

NB! Terveid lambaid grillitakse 3-4 tükki; kes hiljaks jääb, see lambarasvast vurru ei pühi!

24. juunil jaaniõhtu Salevere Salumäel

Algus kl 18. Salevere pidu on üks Pärimuspeo BALTICA 2016 raames toimuvast rahvalikust jaanikust, kus ootab mõnus koosolemine nii oma rahvale kui ka külalistele. Koos Hanila Laulu-ja Mänguseltsiga lauldakse, tantsitakse, mängitakse vanu laulumänge ja murumänge jm. Peolistel palutakse võimalusel selga panna rahvariided või rahvalikud riided ja võtta kaasa midagi suupoolist ühisele lauale panekuks ja midagi lõkkesse panekuks. Täpsem info sündmuse Facebooki lehelt.

24. juunil jaanituli Virtsu pargis

Algus kl 21. Tantsumuusikat teevad Laur Teär ja Meelis Laido ning DJ Cozzo. Töötavad puhvetid. Lõke süüdatakse kell 22. Üritus on tasuta.

25. juunil Roosta Puhkeküla jaanituli

Algus kl 19. Esineb meeleolukas ansambel Vanaviisi ning loomulikult ei puudu ka vägev jaanilõke. Õhtut juhib Ivar Malmet.  Pilet 5 €. Kuni 12-aastased tasuta. Majutuse broneerimine 525 6699, roosta@roosta.ee.

25. juunil Nõva valla külade päev & jaanituli

Külade päeva kohta loe siit. Pidu algab kl 16 Nõva vaba aja keskuse territooriumil (endine töökoda) ja kestab seni, kuni tuju jätkub. Lõbusad sportlikud mängud kogu perele. Maitsev söök ja jook Kalasabalt. Tantsuks ansambel Meelis-Band.


Veel sündmusi:


23. juunil on Lihulas maakondlik võidupüha tähistamine ja Läänemaa maakaitsepäev

KL 14 tseremoonia ja sõnavõtud Lihula mälestussamba juures, esineb Lihula meeskoor. Pidulik jalutuskäik linnusemäele
15-18 ohutuspäev Lihula linnusemäel
15 Naiskodukaitse pakub suppi
15 Kaitseliidu Lihula üksikkompanii ruumide avamine mõisas
16 kontsert-jumalateenistus Lihula EELK kirikus. Kaitseliidu Lääne maleva ja Lihula üksikkompanii lippude pühitsemine ning naiskoor Leelo ja segaansambli Ei või olla kontsert
17-18 jõustruktuuride demonstratsioonesinemine
18 võidutule vastuvõtmine ja Kaitseliidu puhkpilliorkestri esinemine
Lisainfo: Maakondlik võidupüha tähistamine toimub sel aastal Lihulas

23. juunil Triinu Tauli kontsert-rännak Algallika keskuses

Kl 17. Kontsert toimub Suvevalguse päevade raames 22.-25. juunil Algallikal. Pileti hind 15 eur

2. juulil Tuudil

Tuudil süüdatakse lõke sel aastal nädal hiljem, 2. juulil, mil seal toimuvad päeval kell 12 algavad Lihula valla külade suvemängud. Tuudi külapäeval jätkub tegevust terveks päevaks, sest kell 20.00 etendub seal Matsalu näitemänguseltsi “Pühapäev” ning hiljem mängivad tantsuks Antti ja Kalmet Saaremaalt.

5 Responses to "Läänemaa jaanipidude kava – üks pidu uhkem kui teine"

 1. Oliver   17. juuni 2016 at 23:34

  Miks Varikul toimuvat 23.juuni üritust kajastatud pole?

  Vasta
 2. Ivar Soopan   18. juuni 2016 at 00:00

  Lisatud. 23. juunil Variku jaanituli. Algus 19. Mängud väikestele ja suurtele. Õnneloos. Avatud seiklusrada. Söök ja jook Haveedia OÜ. Lõkke süütamine 21.30. Esineb ansambel Parvepoisid. Bänd alustab pärast lõkke süütamist. Enne ja pärast bändi lõbustab DJ ÄSS TERVO. Sissepääs kohapeal 5 €. 12-aastased ja nooremad tasuta.

  Vasta
 3. mai   18. juuni 2016 at 08:16

  Üdrumal 22.juunil algusega 19 seltsimaja juures .Mängud lastele ,esineb naisansambel,tantsuks Ans. Ämmad. Rahvusilkud seltskonnatantsud, laulud .Jaanile sobilikud söögid-joogid(lauake kata end). Ootame rahvariietes või rahvuslikes riietes osalejaid!

  Vasta
 4. Enrik Visla   18. juuni 2016 at 13:09

  Kuijõe küla jaanipidu

  Koht: Kuijõe külaplatsil Läänemaal

  Aeg: 23. juuni 2016 kell 19.00

  Salevere Salumäe Jaaniõhtu

  Koht: Salevere külas Hanila vallas

  Aeg: 24. juuni 2016 kell 18.00

  Vormsi valla jaaniõhtu

  Koht: Hullo Kiigeplats Hullo külas Vormsi saarel

  Aeg: 23. juuni 2016 kell 20:00

  Üdrumale ühtekokku

  Koht: Üdruma Küla Seltsimaja õu Kullamaa vallas

  Aeg: 22. juuni kell 20:00

  Lastele mängud alates kell 18:00

  Vasta
 5. Ivar Soopan   18. juuni 2016 at 13:55

  Lisatud veel mõned jaanituled.

  Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.