Loomasõbrad avaldavad täna Tallinnas meelt loomatsirkuste vastu

tsirkus_delfiin

Täna kell 17 on Tallinnas Tondiraba jäähalli ees meeleavaldus loomade kasutamise vastu tsirkustes. Samas kohas esineb vendade Zapašnõide tsirkus, mis toob endaga kaasa üle 40 looma, mh 15 lõvi ja  tiigrit.

Meeleavalduse eesmärk on nõuda loomatsirkuste kiiret keelustamist ja kuni keelustamiseni olemasolevate tsirkuste ranget kontrollimist.

“Rändtsirkustes ei ole võimalik tagada loomade heaolu. Metsloomad on sunnitud veetma suure osa elust kitsastes puurides ning läbima pikki ja kurnavaid vahemaid transportkaubikutes. Lisaks ilmub üha enam päevavalgele materjali, mis tõestab desseerimismeetodide vägivaldsust,” ütles  organisatsiooni Loomade Nimel pressiesindaja Anita Jürson.

Ligi 5000 inimest on edastanud Eesti ametiasutustele kirja palvega  keelustada loomade kasutamine tsirkustes. Üleskutsega on liitunud ka mitmed tuntud inimesed, näiteks Saara Kadak, Maksim Galanin ja Mick Pedaja.

Maaeluministeerium on teatanud, et valmistab ette eelnõud teatavate loomaliikide kasutamise keelustamise kohta tsirkustes. Tänaseks on loomatsirkused täielikult või osaliselt keelustatud mitmetes riikides, sealhulgas Austrias, Belgias, Taanis, Rootsis, Soomes ja Tšehhis.

Üritusega on oodatud liituma igaüks, kes leiab, et julmadel loomatsirkustel pole tänapäeva loomi austavas ühiskonnas kohta. Meeleavalduse korraldavad Loomade Nimel ja MTÜ Loomus. Meeleavaldusega liituvad Eesti Loomakaitse Selts, Varjupaikade MTÜ, Nurru Ometi, Pesaleidja, Kassiabi, Kasside Turvakodu, Kelmiküla kassijaam ja Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu. Meeleavaldusel astuvad üles kaasaegsete tsirkuste artistid OMAtsirkusest ja tsirkusestuudiost Folie.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.