Lihula valla elanik: Kui šaakalid hakkavad kambaga jahti pidama, on päris jama

Šaakal. F: Pixabay.com
Šaakal. F: Pixabay.com

Veel mõni aasta tagasi oli Eestist leitud šaakal suur ilmaime, kuid nüüd on see liik siin nii jõuliselt kanda kinnitanud, et lambapidajad on hädas nende murtud talledega.

“Šaakalid võtavad talled öösel une pealt ära,” rääkis Maalehele Aet Mai-blum Lihula vallas asuvast Tohvri-Jaani talust. Pidevad šaakaliründed viisid ta nii meeleheitele, et otsustati müüki panna enam kui sajapealine kari koos 80 tallega. “Häädemeestest Virtsu poole on kõik šaakalitega hädas,” teadis naine, kes on viimasel ajal sageli kuulnud kodutalu lähedal selle kiskja ulgumist ja võikaid häälitsusi.

Naabrinaine nägi binokliga karjamaalt lihaveise vasikat otsides, et šaakal asjatas sellest vaid paari meetri kaugusel. “Kui hakkavad kambaga jahti pidama, on päris jama,” kardab Maiblum.

Lisaks käivad karja murdmas ka hundid. Eelmisel nädalal murti Tohvri-Jaani talus maha kolm sugujäära, lisaks on murtud ka paar utte.

Kui hundi või ilvese murtud loomade eest on võimalik saada kahjutasu, siis šaakali ohvrite eest mitte. Šaakal on väikekiskja ega ole kaitse all. “Šaakal ei kuulu looduskaitseseaduse järgi Eestis looduskaitseliselt oluliste liikide hulka, kelle tekitatud kahjustusi looduskaitseseaduse kohaselt hüvitatakse,” kinnitas keskkonnaameti looduskaitse peaspetsialist Tõnu Talvi.

Loe pikemalt Maalehest.

One Response to "Lihula valla elanik: Kui šaakalid hakkavad kambaga jahti pidama, on päris jama"

  1. Mari   10. juuni 2016 at 07:25

    80 lammast saad muretseda, aga mitte karjakoeri, kes loomi kaitseksid? Tundub mingi jama siin olevad, vist tahavad riigilt vaid raha saada ja nüüd on pettunud, et ei saanud.

    Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.