Läänemaa rallisõitjad olid Vasalemma rahvasprindil edukad

Andres Kruusma hüpe Vasalemma sprindil.
Andres Kruusma hüpe Vasalemma sprindil.

Vasalemmas peetud rahvasprindilt tõid läänlased koju igat karva karikaid. Võistlusel osales 75 sõitjat, läänlasi oli neist 14.

J-16 klassis olid meilt stardis Jako Allika ja Marcus-Indrek Simmer. Poisid tegid südikat sõitu ja küll see julgus ka pika peale tuleb. Praegu nopiti endale vastavalt 6. ja 8. koht.

Veteranide klassis oli stardis neli võistlejat, kellest kolm olid Läänemaalt. Siin oli igas voorus uus võitja ja nii mindi pärast 2. vooru kolmandasse starti võrdsete punktidega. Selle vooru tulemuste põhjal pandi paika poodiumikohad: 1. koha võitis Toomas Lemberg, 2. koha Hillar Kruusma ja 3. koha Väino Tõkke.

2WD-v klassis oli stardis peale magamata öid Rauno Uustalu. Tal lagunes Hiiumaal mootor ja mees lootis lõpuni sõita – tulemuseks 6. koht.

2WD-S klassis läks edukalt Marko Kukuškinil, kes võttis kindla võidu. Valmar Gilden oli kokkuvõttes 7.

Viimane klass, kus läänlased olid kõige rohkem esindatud, oli SU klass. Meie võistlejaid oli stardis 11-st koguni kuus. Siin läks alguses kohe põnevaks. Esimeses voorus võitis Kalle Kruusma, Egert Jakobi oli teine ja Aivo Täpsi kolmas.

Teises voorus vahetasid Kalle ja Egert kohad ning Aivo oli jälle kolmas. Sellega oli 3. koht paigas ja esimesed kaks kohta jäid viimase vooru otsustada. Nii Egert kui ka Kalle pingutasid lõpuni, aga kuna Kalle eksis šikaani pidurdamisel, siis kadus sinna väärtuslikke sekundeid ning Egert Jakob sai teenitud võidu. Kalle Kruusma oli teine ja Raplamaa mees Aivo Täpsi kolmas.

Meie noorem põlvkond – Andres Kruusma, Martin Jaanus, Jonar Ilves ja Stern Ilves – oli väge täis ja tegid rahvale piruette, pikki hüppeid ja muid trikke. Martin Jaanus oli 8., Andres Kruusma 9., Jonar Ilves 10. ja Stern Ilves 11.

Nüüd on sarjavõistlustel väike paus, järgmine sarja võistlus on 3. juulil Lyoness Laitse rahvasprint.

10.-11. juuni toimub Läänemaal üle 14 aasta jälle sportralli ja selle ettevalmistus on lõppjärgus. Ootame rahvast vaatama, aga paneme südamele, et jälgitaks turvameeste juhiseid ja alkohol ei käi kiirusalade juurde.

Kalle Kruusma

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.