17 tunniga 30 kilomeetrit – Läänemaa kodutütred said raskel võistlusmatkal 3. koha

Sakala maleva korraldatud Ernake on võistlusmatk, kus osalevad kodutütarde võistkonnad üle Eesti. Igast Kaitseliidu malevast üks võistkond, lisaks veel külalisvõistkonnad Lätist ja Leedust.

Võistlusel osales 17 võistkonda. Raja pikkus oli linnulennul 30 kilomeetrit ja läbida tuli see jalgsi 17 tunni jooksul. Maastikul liiguti kaardi ja kompassi abil.

Võistkondadel tuli lahendada eri ülesandeid: veetakistuste ületamine, meditsiin, loomade, lindude ja puude tundmine.

Läänemaa kodutütreid esindas võistkond koosseisus: Maris Esko, Liivia Lints, Karmen Murumets, Karmel Lääts. Meie neiud läbisid kokku 38 kilomeetrit. Nad startisid 14-ndana ja finišisse saabusid viiendana.

Eelmisel aastal naases sama võistkond Ernakeselt neljanda kohaga. Auhinnaks oli tol korral Noorte Kotkaste võistlusel Mini-Erna osalemine. Siis läbisid tüdrukud maastikul 83 kilomeetrit 32 tunniga. Võistles 17 võistkonda – meie tiim oli ainuke tüdrukute võistkond. Saavutati 10. koht.

Selleks, et pääseda vabariiklikule võistlusele, on sõel kodumaakonnas tihe. Edukalt tuleb läbida oma maakonna võistlus Kotkaretk ja Kaitseliidu Lääne maleva võistlus Valge Laev.

Kaidi Sits

Kaitseliidu Lääne maleva noorteinstruktor

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.