Läänemaa JK Haapsalu võitis 9 mängijaga lõpetanud Pakri SK Alexelat 5:0!

F: Oliver Tsupsman / Oliveri pildistused

Laupäeva õhtul kell 18 pandi 120 pealtvaatajaga Haapsalu linnastaadionil pall mängu. Tegu oli III liiga kaheksanda vooru kohtumisega.

Avapoolajal Pakri SK Alexela meeskond Läänemaa väravale suurt ohtu tekitada ei suutnud ning paremad võimalused langesid kodumeeskonnale.

Pakri õnneks olid aga läänlased väga raiskavad. Kristo Enn ei suutnud palli paarilt meetrilt tühja väravasse lüüa ning Martin Salfi penalti tõrjus Pakri väravavaht Vladislav Borovik.

Veel olid võimalused ka Andres Proosväljal ja Dmitri Maksimovil. Viimane neist pidi avapoolaja vigastuse tõttu pooleli jätma.

Juba 23. minutil jäi ka Pakri meeskond vähemusse, kui pärast kahte hoolimatut viga näidati Anton Vassiljevile punast kaarti.

Vaheajale mindi 0:0 viigiseisul.

Kohe teise poolaja alguses jäi Pakri kahemehelisse vähemusse, kui ilmse väravavõimaluse ärahoidmise eest eemaldati äärekaitsja Sergei Mištšenko.

Sama vea eest määratud karistuslöögi saatis Martin Salf meisterlikult üle müüri ja värava ristnurka – 1:0 Läänemaale.

Kohe minut hiljem oli seis juba 2:0, kui Kristo Enn pääses Salfi söödust kaitseliini selja taha, möödus väravavahist ning saatis palli tühja väravasse.

Teisel pool tegi hea pealelöögi Alexander Vtorushin, mille Hendrik Siht akrobaatilise hüppega tõrjus.

63. mänguminutil viis Läänemaa 3:0 juhtima keskpoolkaitsja Talis Tamm suurepärase kauglöögiga, mis ei jätnud Pakri puurilukule mingitki võimalust.

Mängu viimased 15 minutit mängis ka Läänemaa vähemuses, kui meeskonna kapten Aare Avila taaskord vigastada sai.

75. minutil pääses Salfi söödust liini taha Andres Proosväli ning noorel ääreründajal ei olnud palju vaja teha, et pall väravasse lüüa – 4:0.

88. minutil leidis Sten-Mark Alberg diagonaalsööduga Morten Saare, kes äärekaitsja üle mängis ning seejärel palli täpselt alla nurka saatis – 5:0.

Läänemaa JK Haapsalu koosseis: Hendrik Siht, Aare Avila, Jako Kariste, Bert Rotberg, Kaarel Koel, Kristo Enn, Artur Matto, Talis Tamm, Andres Proosväli, Martin Salf, Dmitri Maksimov. Vahetusest sekkusid Morten Saar, Kris-Sten Toom ja Sten-Mark Alberg.

Läänemaa JK Haapsalu järgmine mäng on 4. juunil, kui Tallinnas Ajaxi kunstmuruväljakul mängitakse Lasnamäe FC Ajax II vastu.

Liigatabelis tõusis Läänemaa hetkel kolmandale kohale. Juhul kui Pärnu Vaprus täna alistab Lasnamäe Ajaxi, langeb Läänemaa tagasi neljandaks. Kokku on Läänemaal kaheksa mänguga 18 punkti. Liigatabelit juhib FC Nõmme United II 21 punktiga, kuid on ühe mängu vähem pidanud.