Reformierakonna fraktsiooni 13 liiget külastavad täna Läänemaad

Lauri Luik.
Lauri Luik.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmed lõpetavad töönädala visiidiga Läänemaale, kus arutatakse kohaliku elu eestvedajatega päevakajalisi küsimusi nagu haldusreform ja koolivõrgu ümberkorraldamine.

Visiidi eestvedaja Lauri Luige sõnul on Läänemaal plaanis arutada piirkonna jaoks olulisi reforme nii haldus- kui ka hariduskorralduses.

„Tunnustamist väärib, et haldusreformi osas on kohalikud ise juhtrolli võtnud. Haapsalu linna ja Ridala valla liitumiskõnelused on juba üsna lõppfaasis, mis annab lootust, et Läänemaale tekib juurde üks tugev omavalitsus. Minu nägemuses võiks pärast haldusreformi siin olla kolm võimekat omavalitsust: Haapsalu koos Ridalaga, Põhja-Läänemaa ja Lõuna-Läänemaa,“ ütles ta.

„Kutsun üles omavalitsusi vabatahtlikult liituma. Kohapeal teatakse kõige paremini, kellega võiks sujuda koostöö elu edendamiseks. Ühiselt on omakorda võimalik tagada paremad avalikud teenused ning kvaliteetsem elukeskkond,“ lisas riigikogu liige.

Elanike väljavoolu ennetamiseks on Luige sõnul eelduseks ka see, et Läänemaa noored saaksid kodumaakonnas hea hariduse.

„Esimene samm selleks on astutud kui 2013. aastal loodi konkurentsivõimeline riigigümnaasium, Läänemaa Ühisgümnaasium. Kogu Läänemaa haridusvõrk tuleks sama pilguga üle vaadata, pidades silmas eelkõige hariduse ja õpikeskkonna kvaliteeti,“ selgitas riigikogu liige.

„Tulevikuvaates on oluline Riisipere-Haapsalu raudteelõigu taastamine. Kiire ja mugav raudteeühendus lubaks läänemaalastel kodupiirkonnast minema kolimata pealinnas tööl käia ning kahtlemata suurendaks ka Läänemaa arengut turismipiirkonnana. Samuti aitaks kaasaegne taristu arendada kohalikku majandustegevust,“ märkis Luik.

Visiidi käigus külastatakse nii haridusasutusi, tervishoiu- ja sotsiaalteenuste osutajaid kui ka kohalikke edukaid ettevõtjaid, samuti on kavas ühiskonnaõpetuse tunnid koolides.

Reedel osalevad riigikogu liikmed Haapsalu promenaadil Roman Haavamäe ainetel valminud vaasikandjate kujude pidulikul avamisel.

Oma tegemisi tutvustavad näiteks Haapsalu kutsehariduskeskus, Vikerkaare lasteaed, SA Iloni Imedemaa, Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus, Haapsalu Linna Spordibaasid, Läänemaa Naiste Tugikeskus, Linnamäe Lihatööstus, metallitootja Haapsalu Metal OÜ, õmblusettevõte Nurme Vabrik ning plastikutootja Cipax Eesti AS.

Läänemaad on külastamas 13 reformierakondlasest riigikogu liiget: Igor Gräzin, Remo Holsmer, Liina Kersna, Kristjan Kõljalg, Kalle Laanet, Lauri Luik, Meelis Mälberg, Kalle Palling, Keit Pentus-Rosimannus, Heidy Purga, Andre Sepp, Imre Sooäär ja Terje Trei.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.