Rapla rallisprindil võitsid läänlased kolm poodiumikohta

SU klassi esikolmik.

Laupäeval, 7. mail Rapla kardirajal peetud autoralli sprindietapil võitsid läänlased 88 sportlase seas kolm poodiumikohta.

Läänemaa sõitjaid oli kohal 13. J-16 klassis oli kuuest võistlejast kolm pärit Läänemaalt. Kuigi meie sõitjatel seekord poodiumile asja ei olnud, andsid nad endast kõik parima ja parandasid voorude lõikes oma aegu.

Meie parim noor oli Marcus-Indrek Simmer, kes sai 4. koha. Jako Allika oli 5. ja Cärolyn Soidla 6. Soidla sõidab poistega võidu vene tehnikaga ehk VAZ-tüüpi autoga.

2WD-V klassis sõitis V-60 klassi sõitja Toomas Lemberg. Vaatamata sellele, et ta tegi head sõitu, pidi ta tunnistama nooremate paremust ning tulemus oli oma klassis viimane.

Üks tuline heitlus läks lahti 2WD-S klassis, kus olid koos kõik rivaalid. Kahe esimese vooru järel oli järjestus järgmine: Andrek Põllumäe, Marko Kukuškin ja Kaspar Kasari. Kolmandas voorus üllatas aga Eero Labotkin ja lükkas Kasari poodiumilt välja. Valmar Gilden oli 5. ja Lembit Madissoo 26.

2WD-S klassi parimad.

Järgmine klass, kus läks kohe alguses tuliseks võistluseks, oli S. Siin oli meie poisse stardis 13-st koguni kuus. Lõpuks oli esikolmik nii nagu ka stardijärjekord. Esimene oli Egert Jakobi, kes võitis kaks esimest vooru. 2. koha sai Aivo Täpsi ja rehviprobleemiga maadelnud Kalle Kruusma oli 3.

Martin Jaanus, kes sõitis tõusvas joones, oli 5.

Bruno Jakobi, keda kimbutavad juba teist võistlust järjest tehnilised probleemid, suutis sõita välja 10. koha, aga nagu ta ise ütles: tähed tulevad aina ligemale.

Hillar Kruusma, kes muidu sõidab ka V-60 klassis, oli seekord noortega koos sõites 11. ja Andres Kruusmale jäi 12. koht.

Nüüd on väike paus, et siis 21. mail jälle olla stardis Hiiumaal Kärdla sprindil, mis on jälle mitme sarja etapp.