Tänases Maalehes: Iga neljas ehitismälestis on avariilises seisus

maaleht

Tänase Maalehe teemad:

Iga neljas ehitismälestis on avariilises seisus

Eesti 5200 ehitusmälestistest umbes veerand on halvas ja avariilises seisus, tõdeb muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie Maalehele antud intervjuus. „Ja see ei ole asi, kus saaksime öelda, et midagi jäi okupatsiooni tingimustes tegemata. See on puhas viimase 25 aasta tegemata töö,” lisab ta.

Ilmatarkade suur suveennustus

Maalehe ilmatargad tõdevad, et sellelt suvelt võib kõike oodata. Lubatakse nii öökülma, tugevat tuult, vihma kui ka ilusat rannailma. Puhkust tasub planeerida juuli lõppu.

Guido Kangur: looduses olemine on minu jaoks elu loomulik osa

„Tegelikult ma olen ikkagi maapoiss,” tunnistab džässi ja looduse keeles kõnelev Guido Kangur, kes saab suvel kuuekümneaastaseks.

Ta räägib intervjuus Margus Mikomäele oma kirest kolada fotoaparaadiga looduses. „Mul ses asjas nii õnne ei ole, et astun uksest välja, ja esimene, kes vastu tuleb, on hunt, kuid arvan, et saan oma vereta jahist väikese näituse kokku küll. Ikka on mõni põder või kitsekene objektiivi ette trehvanud.”

Põllule appi lapsed, võõrtöölised ja pagulased!

Maasika- ja köögiviljakasvatajad on töökäte puudusel sunnitud hooajatöödele palkama nii võõrtöölisi kui ka koolilapsi. Nüüd nõuavad põllumehed seaduste muutmist, et ajutise tööjõu palkamist aiandussektorisse muudetaks leebemaks. Ettevõtjate algatusel on plaanis muuta mitut seadust, mis võimaldaksid nii alaealisi kui ka võõrtöölisi hõlpsamini tööle rakendada.

Loomaarstid kahtlustavad: Läti koeratoit Dogo võib põhjustada rasket haigust

Läti koeraomanikud ja loomaarstid kahtlustavad, et lõunanaabrite juures toodetav koeratoit Dogo tekitab koertel söögitoru laienemist ning lõpuks tapab nad piinarikkalt. Dogoga kaubeldakse ka Eestis.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.