Kalev/Cramo andis Haapsalus ohjad käest, kuid vormistas Valga-Valka vastu 3:0 võidu

F: Spordifotograaf Siim Semiskar

Eile nägi Haapsalu Wiedemanni spordihoones suurt korvpalli. Meistriliiga viimasest veerandfinaalist pääses oodatult edasi BC Kalev/Cramo, kes alistas BC Valga-Valka Maks&Mooritsa 80:68. Poolajal oli kalevlaste edu palju suurem – 54:33.

Kuigi Kalev/Cramo haaras kohtumises teisel veerandajal ohjad ning juhtima mindi peaaegu 30 punktiga, lasti Valga-Valkal teisel poolajal mängu tagasi tulla, vahendas korvpalliliit.

Kalev viskas neljanda veerandaja esimese kuue minutiga ainult kolm punkti ning Valga-Valka vähendas neli minutit enne mängu lõppu vahe kümnepunktiliseks. Enamaks aga suutelised ei oldud, mängijad läksid Valga-Valka poolel pigem kärsituks ja kulutasid rohkem energiat kohtunike peale ning BC Kalev/Cramo vormistas kohtumise lõppseisuks 80:68. Seeria võideti koondskooriga 3-0.

Kalevi resultatiivseimana tõi Rain Veideman 20 punkti, Shawn King lisas 15 silma, mängu esimeses pooles tegutses vahe tekitamisel tõhusalt Janar Soo (7p). Valga parimatena jäi viis kolmepunktiviset tabanud vanameister Valmo Kriisa ning lätlase Edgars Kruminsi arvele 17 punkti. Kui mängu esimesel poolajal tabas kaugelt paremini Kalev/Cramo, siis lõpuks oli Valga/Valka sisse saanud 12 ning Cramo 8 kolmest.

Kalev/Cramot ootab poolfinaalis AVIS Rapla, kes oli koondskooriga 3-1 parem Rakvere Tarvasest. Kalevi ja Rapla esimene kohtumine leiab aset 2. mail.

Kalev/Cramo loots Alar Varrak ETV-le: „Kolmanda veerandaja lõpus lasime nad järgi ja nad said enesekindluse kätte, meie teisest küljest selle jälle kaotasime. Nii ta käib, vahet pole, kas Eesti liigas või kuskil mujal. Lõppkokkuvõttes ma arvan, et rahvale oli see huvitavam, kui see, et vahe oleks lõpuni 30-punktiliseks jäänud.

Natuke laeme akusid, ega enam ei saa tõsist tööd teha. Homme teeme kerge taastuva trenni, neljapäeval, reedel ja laupäeval teeme vähe tõsisemalt ja esmaspäeval juba mäng.”