Läänemaa JK Haapsalu alistas 3. liiga teises voorus Kärdla linnameeskonna seisuga 3:0 Andres Proosväli, Kaarel Koeli ja Martin Salfi väravatest.

Laupäeval Kärdla linnastaadionil alustas mängu paremini kodumeeskond, kes külaliste kohmetuse arvelt mitu head väravavõimalust sai, kuid realiseerimisel ebaõnnestus.

Varakult raksatas ka Läänemaa värava latt, kui karistusala lähistelt Läänemaa väravale peale löödi.

Esimesel poolajal olid oma võimalused ka Läänemaal. Parim neist oli Leonid Braginil, kes pääses Kärdla väravavahiga üks-ühele, kuid ei suutnud puurilukku üle mängida.

Teisel poolajal said läänlased edukamalt mängu sisse ning juba 49. minutil realiseeris Andres Proosväli paarilt meetrilt Karmo Einmanni söödu, viies Läänemaa 1:0 juhtima.

66. minutil kahekordistas läänlaste eduseisu vahetusest sekkunud Kaarel Koel, kes Talis Tamme kavalast söödust kaitseliini taha pääses ning vasaku jalaga palli alla nurka saatis.

Mängu lõppseisu otsustas penaltipunktist Martin Salf. Olukord, mis aga penaltini viis, võis olla Kärdla jaoks ebaõiglane. Nimelt sekkus Kaarel Koel suluseisu positsioonilt osaliselt mängu. Olgugi, et mängija palli ei puudutanud.

Äärekohtunik aga tõstis suluseisu märgiks lipu üles, kuid nähes, et Koel palli ei puuduta ja pall jõuab mitte suluseisus oleva Andres Proosvälini, andis väljakukohtunik märku mängu jätkamiseks ning Kärdla kaitsjatel midagi Proosvälja kiiruse vastu pakkuda ei olnud – ääreründaja võeti vea hinnaga karistusalas maha.

Teistes 2. vooru kohtumistes võitis Kernu Kadakas 3:2 Pakri Alexelat, Lihula hävitas Lasnamäe Ajaxi duubli 12:0, Nõmme Unitedi duubel lausa 13:4 Zenit Tallinna ning Läänemaa järgmine vastane Pärnu JK Poseidon alistas linnarivaali Pärnu JK Vapruse 2:1. Raplamaa ja Lelle vaheline kohtumine lükati edasi juulisse.

Pärast kahte vooru asub Läänemaa kahe võiduga tabelis neljandal kohal. Liigatabelit juhib väravate vahega Lihula JK, kellele järgnevad vastavalt FC Nõmme United II ja Pärnu JK Poseidon.

Läänemaa JK Haapsalu koosseis Kärdla LM vastu: Hendrik Siht; Aare Avila, Karel Saarkopli, Bert Rotberg, Aleksei Saveljev(77. Morten Saar); Leonid Bragin(62. Rivo Reinsalu), Kristo Enn(79. Kris-Sten Toom), Talis Tamm, Andres Proosväli; Martin Salf, Karmo Einmann(62. Kaarel Koel).

nurgalöögid 1:9

Läänemaa JK Haapsalu järgmine mäng leiab aset pühapäeval, 24. aprillil, kui kell 15 võõrustatakse Haapsalu kunstmuruväljakul Pärnu JK Poseidonit.