Tublid nutisportlased: Virtsu ja Martna õpilased said matemaatikavõistlusel kõrgeid kohti

Virtsu kool.
Virtsu põhikool.

Eile oli Hiiumaal Käinas matemaatikavõistluse Nutisport edela piirkonna finaal, kus läks hästi Virtsu ja Martna kooli lastel.

Martna põhikoolist pääsesid finaali Mattias Kerge eelvõistluste 6. kohaga ja Sander Saska 12. kohaga. Mõlemad poisid parandasid oma seniseid punktisummasid ning said kirja tublid tulemused.

Kümne finalisti hulgas võistelnud Mattias Kerge sai oma vanuseklassis 5. koha, Sander Saksa võitis aga 12 seas 6. koha.

Virtsu lapsed said samuti häid tulemusi

Kõrgeid kohti said ka Virtsu kooli õpilased. Virtsu kooli õpetaja Siivi Jõgi ütles Läänlasele, et nende koolist käis Käina võistlustel seitse õpilast. Parimad kohad said 7. klassi õpilased Alari Nuut (3. koht) ja Lii Urb (4. koht).

Virtsu kooli 1. klassi õpilane Anni Nurmberg (kes on nüüd kooli vahetanud ja enam Virtsus ei õpi), sai 9. koha.

2. klassi õpilane Rovar Kivisalu sai 12. tulemuse.

5. klassis käiv Robert Idvani võitis 8. koha.

6. klassi õpilane Mart Mikiveer oli 10.

Hedi Tammsalu 9. klassist tuli 9. kohale.

„Võistlesin ise ka, sain kolmanda ehk viimase tulemuse. Pean veel harjutama,“ ütles Siivi Jõgi naerdes.

Edela piirkonda kuuluvad koolid Hiiumaalt, Läänemaalt, Raplamaalt, Pärnumaalt ja Viljandimaalt.

Nutispordi võistlustel osalesid peale Martna ja Virtsu kooli Emmaste põhikool, Suure-Jaani kool, Paistu kool, Käina kool, Kärdla ühisgümnaasium, Järvakandi kool ja Tarvastu gümnaasium.

Nutispordi võistlusi peetakse arvutis. Kuidas see täpselt käib ja milles võisteldakse, seda saab vaadata Nutispordi veebilehelt. Proovi ise ka!