Neljapäeval oli Haapsalu lasteraamatukogus järjekordne Ernst Enno nimeline õpilaste etluskonkurss. Merekultuuriaasta puhul oli see mereteemaline ja kandis Paul Erik Rummo luuletusest laenatud pealkirja „Meri, oi ime-imeline, meri, oi võlu-võluline“.

Osalesid Haapsalu Linna Algkooli, Uuemõisa Lasteaed-Algkooli, Haapsalu, Ridala, Palivere, Risti Põhikooli, Oru ja Viigi Kooli, Kullamaa Keskkooli, Taebla, Lihula, Noarootsi Gümnaasiumi ja Läänemaa Ühisgümnaasiumi õpilased.

Žüriil koosseisus Krista Kumberg, Haapsalu Raamatukogu lasteosakonna bibliograaf, Jaanus Kõuts, raamatukogu lasteaosakonna juhata ja Linda Saarmets, Haapsalu Raamatukogu peaspetsialist lugeja koolituse alal tuli parimad välja valida sajakonna õpilase hulgast. Võisteldi neljas vanuserühmas, 1.-3.klass, 4.-6.klass, 7.-9.klass ja 10.-12.klass. Igas vanusegrupis nimetati kolm auhinnalist kohta (1., 2. ja 3.kohta ei eristatud), mille saajad kutsutakse kevadel õpilasvõistluste parimate vastuvõtule, lisaks märgiti ära iga vanuseastme 3-5 silma paistnud etlejat.

Tulemused:

1.-3.klassi arvestuses saavutasid auhinnalised kohad:

  • Marcus Milinevitš Risti Põhikooli 1. kl, juhendaja õp Anne Heimann
  • Gloria Luisa Eberle Haapsalu Põhikooli 2. kl, juhendaja õp Evelin Palmiste
  • Oskar Pisnenko Taebla gümnaasiumi 3. kl, juhendaja õp Reet Tomingas

Ära märgiti:

  • Kata Karlis Haapsalu Põhikooli 1.kl, juhendaja õp Lehti Padu
  • Mia Saluäär Haapsalu Põhikooli 2.kl, juhendaja õp Evelin Palmiste
  • Krisse-Liisa Mastakov, Eboni Pärnpuu, Joosep Altoja, kõik kolm Haapsalu Linna Algkooli 3.klassist, juhendaja õp Tuuli Sein

4.-6.klass

Auhinnalised kohad:

  • Jasper Klippberg Palivere Põhikooli 4. kl, juhendaja õp Anne Kübarsepp
  • Mart Villem Kelner Uuemõisa Lasteaed-Algkooli 4. kl, juhendaja õp Imbi Mäepere
  • Kätriin Vihterpal Ridala Põhikooli 6. kl, juhendaja õp Tea Kesa

Äramärkimist leidsid:

  • Aaron Lillemäe Uuemõisa Lasteaed-Algkooli 4. kl juhendaja õp Imbi Mäepere
  • Mette Mirja Moumets Haapsalu Linna Algkooli 4. kl, juhendaja õp Evelin Nappus
  • Karlis Lõps Haapsalu Linna Algkooli 4. kl, juhendaja õp Taimi Sammel
  • Carl Marten Aru Taebla Gümnaasiumi 5. kl, juhendaja õp Tiina Mägi
  • Mattias Muld Haapsalu Põhikooli 6. kl, juhendaja õp Taimi Vilta

7.-9.klass

Auhinnalised kohad:

  • Pille-Riin Seimann Kullamaa Keskkooli 9. kl, juhendaja õp Eha Eindorf
  • Viktoria Joonasing Haapsalu Põhikooli 9. kl, juhendaja õp Mall Kahar
  • Raul Neeme Lihula Gümnaasiumi 8. kl, juhendaja õp Valli Ost

Äramärkimist leidis:

  • Johanna Liiv Haapsalu Põhikooli 9. kl, juhendaja õp Taimi Vilta
  • 10.-12. kl

Kolm auhinnalist kohta:

  • Piia Tomingas Läänemaa Ühisgümnaasiumi 10. kl, juhendaja õp Monika Undo
  • Karl-Christoph Rebane Läänemaa Ühisgümnaasiumi 11. kl, juhendaja õp Tiina Brock
  • Kristiina Kisler Noarootsi Gümnaasiumi 10.kl, juhendaja õp Anita Arst

Ära märgiti:

  • Kristiina Köster Läänemaa Ühisgümnaasiumi 10. kl, juhendaja õp Monika Undo
  • Helen Lember Läänemaa Ühisgümnaasiumi 10. kl, juhendaja õp Tiina Brock
  • Caryna Bogdanov Läänemaa Ühisgümnaasiumi 11. kl, juhendaja õp Tiina Brock

Konkurss sai teoks tänu Haapsalu Lasteraamatukogu, maakondliku emakeele ainenõukogu (esimees Tiina Brock) ja Lääne Maavalitsuse koostööle. Ürituse läbiviimist toetas Läänemaa omavalitsuste liit.

Mare Tereping
Lääne maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakond

Leave a Reply