Eestlanna kutsub üles tolereerima neid, kes põevad haigust vitiliigot

Londonis elav eesti naine Gerli Fleur Tava kutsub üles tolerantselt suhtuma inimestesse, kes põevad haigust, mille tõttu tekivad nahale valged laigud. Vitiliigole ehk naha laikpigmenditusele ravi pole. Ta ise põeb seda.

Gerli Fleur Tava:

Umbes kümme aastat tagasi ilmusid mu kätele ja näole väikesed valged laigud. Aastate möödudes nende suurus ja hulk üha kasvas. Heledate laikude suurenedes suurenes ka küsimuste hulk nende kohta ning üha enam inimesi märkas neid.

Mul oli häbi oma välimuse pärast. Mu enesehinnang kannatas ning põdesin sellest tulenevat sotsiaalset “vabaduse” kaotust. Kui ma lõpuks arsti juurde läksin diagnoositi mul Vitiliigo – naha laikpigmenditus.

Tänaseks on maailmas üle 100 miljoni inimese, kes selle haiguse all kannatavad. Vitiliigo ei tee vahet vanusel, sool ega rassil. Piiratud uurmistöö tõttu pole teada Vitiliigo põhjus ning puudub hetkel ka kindel ravi. Olgugi, et meie põhjamaises kliimas ning heledatel nahkadel pole naha laikpigmenditus sedavõrd silamtorkav, on üldsuse teadlikkus sellest haigusest puudulik. Lapsi, mehi ja naisi, kes selle all kannatavad narritakse tihti, heidetakse teadmatusest nalja nende üle, kadretakse olevat nakkav või mõistetakse seljataga hukka. See kõik aga omab otsest mõju nende inimeste – meie – elu kvaliteedile.

Minu eesmärgiks on informeerida inimesi Vitiliigo olemasolust maailmse Vitiliigo päeva eel, milleks on 25. juuni. Et harida avalikkust, tõsta teadlikkust sel teemal ning koguda ka allkirju petitsioonile, et haigust enam uuritaks. Et need, kellel Vitiliigo on, tunneksid end toetatuna ja leiaksid ka julgust avalikult oma olukorrast rääkida ning omakorda tõsta Vitiliigo teadlikkust meie ühiskonnas.

Ma ei ole palunud kunagi ühtegi postitust Like’ida ega jagada, Aga palun seda nüüd, mu kallid sõbrad, teie sõbrad ja sõprade sõbrad. Kui tänu sellele postitusele tunneb kasvõi ainus Vitiliigo põdeja, et ta ei ole üksi ning kui see peatab kasvõi üheainsa inimese solvamast kedagi, kellel Vitiliigo on – oleme juba muutnud positiivselt nende inimeste elu ning seeläbi ka maailma.

Oma Vitiliigo lugu ja ka toetust sel teemal saad jagada siin: https://www.facebook.com/vitiliigo/

Enam infot Vitiliigo kohta ja allkirja petitsioonile edendamaks uurimustöid naha laikpigmentituse kohta saad anda siin: http://25june.org/en

Tänan südamest!

Umbes kümme aastat tagasi ilmusid mu kätele ja näole väikesed valged laigud. Aastate möödudes nende suurus ja hulk üha…

Posted by Gerli Fleur Tava on Wednesday, 30 March 2016

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.