Kõik on muutunud – Läänlane ilmub uues kuues ja uudseid lahendusi pakkudes

Nüüdsest ei leia veebiaadressilt www.laanlane.ee enam endise välimusega lehte – Läänlane on hoopis teistsugune ja senisest hulga rohkem võimalusi pakkuv portaal.

Senine Läänlase lehe versioon oli pärit 2011. aastast, vahepeal on aga see valdkond pööraselt arenenud. Seepärast sai valitud kaasaegne lahendus, millist Eesti veebilehtede seas pole.

Lisa kuulutus ise otse veebilehelt

Üks suur muudatus on lehe kuulutuste kategoorias. Läänemaa kogukond on Läänlasele usin kuulutustesaatja. Kui varem tuli kuulutuse saatmiseks siseneda enda kirjakasti, seal tekst valmis kirjutada, vajadusel fotod juurde laadida ja need Läänlase aadressil saata, siis nüüd on asi lihtsam. Tuleb vaid Läänlase veebilehele minna, klikata päisemenüüs kirjale AVALDA KUULUTUS, esimest korda sisenedes end registreerida ja siis võib juba ise igal ajal ja lõputult palju kuulutusi lisada. Loomulikult tasuta.

Kuulutuseteksti ja fotode lisamisel tuleb valida sobiv teemakategooria. Soovitan kindlasti üles panna ka pilte, sest rubriike vaadates jääb teie kuulutus teistele lugejatele paremini silma. Pilte on üles laadida imelihtne. Proovige järele!

Kuulutus püsib kuu aega, aga kui saate oma kaubast varem lahti, võite sellest mu meiliaadressil ivar@laanlane.ee teada anda, lisades kuulutuse lingi. Siis saan kuulutuse eemaldada.

Praegu on uuele kuulutustelehele üles laetud umbes 150 kuulutust, mis on ka vanas Läänlases, aga mitu korda rohkem kuulutusi jäävadki vanasse veebikeskkonda kuni nende aegumiseni. Neid saab vaadata aadressil www.vana.laanlane.ee.

Lisa ise ka üritusi

Ürituste korraldajatele on samuti hea uudis – ka nemad saavad ise oma teadaanded Läänlase lehele üles panna. Selleks on päisemenüüs kategooria ÜRITUS. Sealt näeb teisi sündmusi ja nimekirja all on kirja saatmise vorm. Täites lahtrid vajuta „Lisa üritus“ ja see ilmubki.

Peale päisemenüü pääseb üritusi vaatama ka avalehe põhjast, kus on kalender. Vajutades soovitud kuupäevale avaneb lehekülg, kus on kirjas just selle päeva sündmused. Juhul, kui sel päeval midagi ikka toimub või kui sündmuse kohta on Läänlasele teada antud.

Kino rubriigist leiab Läänemaal linastuvate filmide tutvustused ja videoülevaated. Siis saab vaataja lihtsa vaevaga aimu, millest film räägib.

Uues Läänlases on varasemast palju rohkem teemakategooriaid. Muu hulgas leiab lehelt meelelahutust, juba mainitud kinotutvustusi, suures formaadis fotodega galeriisid, videoid jne.

Ettevõtjatele hea võimalus end tasuta reklaamida

Näiteks ka rubriigi „TEATED“, kus avaldatakse muu hulgas firmade teadaandeid oma tegevuse kohta. Kui teie ettevõte tahab klientidele midagi teatada, saatke mulle kiri ja panen selle teadete rubriiki. See ei maksa midagi, aga aitab ettevõtte tegevusele kaasa. Muidugi võivad kõik firmad ka oma pakkumisi kuulutustelehel avaldada – kuidas aga mugavamaks peate.

Tehke video ja saatke mulle

Ettevõtetele veel üks soovitus, kuidas end paremini nähtavaks teha. Enamikul on taskus mobiiltelefon. Tehke oma kohvikust, poest või mida iganes te valdate lühike video ning saatke otse mobiilist minu meiliaadressil. Ärge häbenege, kui videopilt natuke väriseb või kõik pole nagu filmis – vajadusel teen videos lõikeid, väikseid parandusi ja asi saab paremaks. Kui see videost ei selgu, siis lisage kindlasti ka tekst, mida müüte, kus müüakse, asukoht jms teave. Panen video nagu naksti üles. Ja kui on tore video, siis ka nähtavalt avalehele, kus saate eriti palju tähelepanu. Video ei tohiks aga liiga pikk olla, sest muidu tekib teil saatmisega probleeme, sest suur fail ei pruugi veebikaablitest läbi mahtuda.

Reklaamijatele on Läänlases palju uusi võimalusi. Kuna rubriigid on avalehel eri paikade vahel piirkondadeks jagatud, siis liiguvad ka lugejate silmad lehel varasemast rohkem ringi. Nendesse paikadesse on võimalik ka eri kujuga reklaamibännerid asetada.

Mida veel… Eks uudistage ise: www.laanlane.ee.

Ivar Soopan

Läänlane

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.